loading
DOKONYWANIE REZERWACJI

Na naszym portalu w prosty sposób możesz dokonać rezerwacji online, wtedy gdy masz na to chwilę czasu. Założenie rezerwacji wstępnej staje się wiążące dopiero w momencie wpłaty zaliczki. Dajemy ci czas na podjęcie decyzji.

Jak to działa?!
1. wybierz rejs (kryteria to: cel podróży, statek, lub data wyjazdu-->wybierzcie te kryteria, które interesują Was najbardziej)
2. Kliknij na ZOBACZ OFERTĘ
3. Wpisz liczbę i wiek osób podróżujących, ewentualnie numer karty klubowej, jeżeli posiadasz już członkostwo
4. Kliknij na OFERTA CENOWA
5. Wybierz typ kabiny i kliknij na cenę znajdującą się obok typu i kategorii kabiny
6. Sprawdź łączną cenę oraz opcjonalnie wybierz ubezpieczenie w podróży
7. Kliknij na KONTYNUUJ
8. wypełnij obowiązkowe dane i kliknij WYŚLIJ...

….Twoje zamówienie wstępne jest już gotowe! Za chwilę na swój e-mail otrzymasz potwierdzenie. Aby ostatecznie potwierdzić swoje zamówienie, należy dokonać zapłaty w określonym terminie. Jeśli nie zdecydujesz się potwierdzić rejsu, nie musisz się obawiać - rezerwacja po prostu wygaśnie, jeśli nie wpłacisz zaliczki w określonym terminie. Jeśli rezerwację potwierdzisz, zapewnisz sobie niezapomniany urlop!


PRZED WYRUSZENIEM W REJS

Dokumenty podróży: przez dokument tożsamości należy rozumieć paszport, który musi być ważny minimum 6 miesięcy dłużej niż data deklarowanego powrotu. Jeśli podróżujesz z dziećmi, każde dziecko bez względu na wiek musi mieć własny paszport lub dowód osobisty. Jeśli trasa rejsu obejmuje jedynie kraje UE polskim obywatelom wystarczy dowód osobisty.   

Karta pokładowa: Karta pokładowa: wstęp na pokład statku jest możliwy jedynie po przedłożeniu karty pokładowej i ważnego dokumentu tożsamości. Kartę pokładową otrzymasz od nas po zapłaceniu całej sumy za rezerwowany rejs i wypełnieniu niezbędnych danych osobowych w swojej rezerwacji. Kartę pokładową wystawiają linie żeglugowe około 2 tygodnie przed poczatkiem rejsu (t.j. dniem wypłynięcia statku z portu) najpóźniej natomiast kilka dni przed jego rozpoczęciem. Prześlemy ci go za pośrednictwem poczty elektronicznej na twój adres e-mail. Po otrzymaniu karty pokładowej należy dokładnie sprawdzić poprawność wszystkich danych osobowych, które muszą zgadzać się z danymi na dokumentach tożsamości. Zmiana imienia jest możliwa, ale musi być zgłoszona odpowiednio wcześniej i wiąże się z dodatkową opłatą (zależy od typu kabiny; wszelkie zmiany podlegają regulacjom handlowym danych linii oceanicznych). Po otrzymaniu kart pokładowych należy również sprawdzić czy znajdują się na nich wszystkie usługi, które sobie wcześniej zakupiłeś albo zarezerwowałeś (bilety lotnicze, parking, pakiety napojowe czy internetowe itd.). Po wystawieniu kart pokładowych nie można już zmienić (zrezygnować lub dodać) zakresu usług.

Morze śródziemne: w przypadku rejsów Morzem Śródziemnym, w krajach Unii Europejskiej, wystarczy dowód osobisty.  

Kuba i USA: przed wypłynięciem do krajów spoza UE należy sprawdzić, czy kraje te nie wymagają wizy turystycznej lub czy nie istnieją inne wymagania dotyczące wjazdu do danego kraju. W przypadku rejsów wypływających z USA należy posiadać ważną wizę amerykańską. To samo obowiązuje w przypadku rejsów po Morzu Karaibskim, wypływających z Hawany, znajdującej się na terenie Kuby: należy zakupić wizę/kubańską kartę turystyczną, oraz posiadać obowiązkowe ubezpieczenie w podróży obowiązujące również na Kubie.

Informacja o wizach: w wielu krajach wizy tranzytowe można uzyskać bezpośrednio po wejściu na teren danego kraju, t.j. na lotnisku bądź w porcie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości polecamy bezpośrednio zwrócić się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wszystkie informacje są dostępne na stronie  http://www.msz.gov.pl.  Każdemu klientowi polecamy zabezpieczyć się za pomocą ubezpieczenia przeciw wypadkom w podróży, zgubienia bagażu oraz ze względu na możliwość uniknięcia storna wycieczki.  

Bagaż rejestrowany: Ilość dozwolonego bagażu różni się w zależności od linii żeglugowej. Linie żeglugowe  MSC Cruises udziela pozwolenia na dwa bagaże (maks. 23 kg o rozmiarze  90x75x43 cm) + dwa bagaże podręczne na osobę. Firma Costa Cruises nie posiada limitów na ilość bagażu, ale należy wziąć pod uwagę, że w przypadku kabin o mniejszych rozmiarach duża ilość bagażu może nieprzyjemnie zapełnić przestrzeń. Dlatego poleca się jeden bagaż na osobę. Zasady te nie dotyczą rejsów, które zakupiliście wraz z biletami lotniczymi– w tym przypadku należy się kierować zasadami wyznaczonymi przez linię lotniczą. Wejście na pokład z wózkiem dziecięcym bądź wózkiem inwalidzkim jest rzecz jasna dozwolony, wózek należu zostawić przed drzwiami kabiny. O posiadaniu wózka dla dzieci, bądź wózku inwalidzkiego należy powiadomić w trakcie rezerwacji rejsu.

Co należy spakować – rzeczy na dzień i na wycieczki: Do walizki wystarczy spakować to, co zabrałbyś w przypadku innych wakacji – wygodne i praktyczne rzeczy. Należy pamiętać o tym, że podczas kotwiczenia statku w danych portach według programu macie możliwość wycieczek (zarówno organizowanych jak i na własną rękę), dlatego warto zadbać o odpowiednie i wygodne obuwie. Na statku panuje swododny reżim, dlatego nie możecie zapomnieć o stroju kąpielowym, ponieważ na statku znajdują się baseny oraz wanny z hydromasażem, które często są dostępne również podczas niesprzyjającej pogody. Jeśli planujesz odwiedzić  fitness centrum, zabierz ze sobą również swoje ulubione ubrania, idealne do uprawiania sportu. Należy pamiętać również o tym, że pogoda może się zmieniać, zwłaszcza w nocy, ale również w zależności od celu podróży i porę roku.

Co należy spakować – wieczór na statku: na wieczory polecamy bardziej wykwintne stroje, w zależności od tego, w jakim towarzystwie planujecie spędzić rejs, oraz jaki program oraz jakie restauracje wybierzecie.  Z pewnością podczas odwiedzin w restauracji z podawanym menu nie możecie mieć ubranych japonek. Na nieformalne wieczory dla panów idealna będzie koszula, lub lekka marynarka, oraz długie spodnie, a dla pań zaś sukienka, bądź bluzka i długie spodnie. Na wspólne kolacje w restauracjach gourmet poleca się bardziej formalne ubrania –marynarka i krawat dla panów, oraz koktajlowa sukienka dla pań. Nie jest to jednak obowiązkowe, najważniejsze, abyś na swoich wakacjach czuł się swobodnie.

Rzeczy, o których nie można zapomnieć: kostium kąpielowy, parasolka, okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania (w zależności od sezonu) lekki sweter bądź kurtkę na wieczór, jeśli na statku jest wciąż włączona klimatyzacja.

Co możesz zostawić w domu: ręczniki, suszarkę do włosów, ręczniki plażowe– wszystko to znajdziesz w wyposażeniu Waszej kabiny. W łazience znajdziecie również żel oraz szampon.

Droga do portu: zawsze dokładnie zaplanujcie drogę do portu, przed wypłynięciem oraz chek-in, statek nie będzie na nikogo czekać. W przypadku opóźnienia lotu liniia żeglugowa nie uznaje prawa do zwrotu pieniędzy za rejs, dlatego polecamy wyruszyć w podróż wcześniej i przynajmniej dzień wcześniej być na miejscu. Podobnie jest w przypadku, jeśli podróżujesz swoim samochodem, podróży nie należy zostawiać na ostatnią chwilę, lepiej mieć rezerwę czasową na tego typu wypadki.PODCZAS ZAOKRĘTOWANIA

Droga do portu – samolotem: jeśli zakupiłeś rejs wraz z biletami lotniczymi oferowanymi przez linie żeglugowe, w cenie masz zagwarantowany również transfer z lotniska do portu. Jeśli bilety lotnicze zakupiłeś indywidualnie, cena rejsu nie obejmuje transferu i polecamy skorzystanie z usług taksówek, które są dostępne na każdym lotnisku. Zawsze przed wyjazdem warto sprawdzić, jaki jest orientacyjny koszt taksówek w danej miejscowości i ile powinien kosztować kurs, aby uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia oraz usług taksówkarzy, którzy wezmą za przejazd więcej niż powinien kosztować.

Droga do portu – samochód: Przyjazd do portu – samochód: jeśli podróżujesz własnym samochodem, możesz być pewny, że port w każdym mieście jest dobrze oznaczony i powinieneś go znaleźć bez większych problemów. Bezpośrednio w porcie do dyspozycji pasażerów jest płatny parking, który można zarezerwować wraz z rejsem. W przypadku rezerwacji parkingu jego adres wraz z danymi GPS znajdziesz na swojej karcie pokładowej. Miejsce parkingowe opłaca się na miejscu – niemniej jednak niektóre linie żeglugowe opłatę za parking dodadzą do ceny twojej rezerwacji i trzeba go opłacić z góry.

Bagaż – oznaczony etykietą: wraz z biletami na statek  dostaniecie specjalne etykiety, które należy przymocować do poszczególnych części bagażu. Te po dotarciu do portu przed check-in oddacie członkom załogi, którzy odniosą  Wasz bagaż bezpośrednio do kabiny. Wszystkie cenne i ważne rzeczy osobiste, włącznie z dokumentami osobistymi zostawcie w swoim bagażu podręcznym, nie zostawiajcie ich w bagażach, które nie będą pod ścisłą kontrolą  (zarówno podczas wejścia jak i wyjścia ze statku!)

Przedmioty zabronione: każdy z bagaży przed wejściem na statek musi przejść przez specjalną kontrolę skanerem,a pracownicy portu mają prawo zatrzymać wszelkie niedozwolone przedmioty. Do tego typu przedmiotów zalicza się: gaz sprężynowy, gaz płynny  (łatwopalny, niełatwopalny,  środki chłodzące, środki podrażniające, toksyczne gazy) takie jak np. naboje gazowe do kuchenek gazowych, pistolety hukowe, pistolety startowe, broń i amunicja, materiały wybuchowe, sztuczne ognie i materiały pirotechniczne, substancje zakaźne i toksyczne, substancje żrące, substancje radioaktywne i jakiekolwiek ostre przedmioty, które mogłyby być użyte jako broń  (nożyczki, noże itd.) Również wnoszenie napojów i jedzenia na statek jest zabronione ze względu na bezpieczeństwo i ochronę zdrowia, personel statku ma prawo zarekwirować tego typu produkty. To rozporządzenie dotyczy również jedzenia i napojów zakupionych w miastach portowych, poza pokładem statku, wszystkie niedozwolone materiały będą skonfiskowane, zostaną zwrócone po opuszczeniu statku.  Wyjątek stanowi jedzenie przeznaczone dla dzieci, preparaty, jedzenie dotyczące specjalnej diety, albo lekarstwa w formie cieczy.

Bagaż podręczny: (mniejsza walizka, torba bądź torebka) które można wziąć ze sobą, dobrze jest posiadać w niej rzeczy, które będą Wam potrzebne do momentu dostarczenia bagażu do kabiny, ponieważ czasami może to potrwać nawet kilka godzin.  Dlatego dobrze jest spakować kostium kąpielowy, aby jak najszybciej wypróbować jeden z basenów na pokładzie statku, oraz nie zapomnieć o potrzebnych środkach higieny osobistej.  

Zaokrętowanie: check in – lub inaczej zaokrętowanie odbywa się bardzo podobnie jak w przypadku lotniska i wejścia do samolotu. W porcie wyznaczone jest miejsce, w którym powinniście zgłosić się na check in, oraz gdzie odbędzie się pierwsza kontrola dokumentów podróży. W porcie znajduje się wystarczająca ilość personelu, który pokieruje Was dalej. Częścią  check inu jest również kontrola bezpieczeństwa, która przebiega w ten sam sposób jak kontrola na lotnisku. Podczas pierwszego wejścia na statek, albo podczas check in (w zależności od procedur każdej linii żeglugowej) każdemu pasażerowi zostanie wykonane zdjęcie. Przy zaokrętowaniu należy mieć kartę pokładow dla wszystkich podróżnych.

Nie zapomnijcie ZAWSZE dotrzymywać godzin umieszczonych na bilecie pokładowym, oraz ustalonego czasu wypłynięcia statku, ponieważ statek nie będzie na nikogo czekać.PODCZAS REJSU

Płatności na pokładzie: wszystkie płatności na pokładzie przebiegają wyłącznie za pośrednictwem tzw. Cruise Card, elektronicznej karty na czip, którą każdy pasażer znajdzie w swojej kabinie po wejściu na statek lub którą dostanie po  check-ine (w zależności od linii żeglugowej). Karta Cruise Card służy zarówno do otwierania kabiny jak i  do dokonywania wszystkich płatności na statku. Na statku nie używa się gotówki (oprócz kasyna, gdzie można używać gotówki). Podczas wejścia na pokład Wasza karta kredytowa, bądź karta debetowa  zostanie zarejestrowana  i zsynchronizowana z  Waszą Cruise Card i od tego momentu Cruise Card stanie się Waszym jedynym środkiem płatności.  Podczas opuszczenia statku cały rachunek zostanie Wam dostarczony do kabiny, rachunek będziecie mogli zapłacić na recepcji statku, również gotówką. Przed odejściem ze statku prosimy o skontrolowanie rachunku i wyjaśnienie ewentualnych różnic z recepcją, przed tym, jak opuścicie statek, ponieważ potem może być już za późno.  

Gazeta pokładowa: każdego wieczoru dostarczymy Wam Gazetę Pokładową, bezpośrednio do kabiny, w której znajdziecie wszystkie informacje o programie i atrakcjach odbywających się następnego dnia, dowiecie się również o godzinach w których statek przybija i odbija z portu, oraz o możliwościach wycieczki w danym mieście. O zmianę języka Gazety Pokładowej możecie poprosić na recepcji.  

Lekarz: na pokładzie każdego statku znajduje się Centrum Zdrowia z lekarzem, pod którego nadzorem działa  personel pielęgniarski. Godziny otwarcia centrum znajdziecie zawsze w Gazecie Pokładowej, podobnie jak kontakt telefoniczny do centrum. Służba pogotowia dostępna jest 24 h na dobę, istnieje również możliwość kontaktu telefonicznego.  Centrum Zdrowia dysponuje szeroką ofertą lekarstw oraz preparatów, jednak zawsze polecamy zabarać wszystkie potrzebne lekarstwa ze sobą.   Usługi lekarza na pokładzie są płatne, cennik znajdziecie bezpośrednio w Centrum Zdrowia. Płatność przebiega zawsze za pośrednictwem Waszej Cruise Card i razem z pozostałymi koszty zostaną wyliczone pod koniec rejsu. Dlatego polecamy wszystkim podróżującym zadbać o odpowiednie ubezpieczenie w podróży już wcześniej.

Posiłki: do restauracji samoobsługowej możecie przychodzić o każdej porze, w ramach godzin otwarcia, zawsze znajdziecie tam przygotowane jedzenie. Oferta w menu zmienia się w zależności od pory dnia. W restauracji samoobsługowej nie jest wymagane żadne specjalne ubranie, natomiast w restauracji głównej wymagany jest bardziej oficjalny strój, zwłaszcza podczas kolacji. Na Waszej Cruise Card znajdziecie restaurację główną w której odbywa się kolacja. Godziny otwarcia poszczególnych restauracji znajdziecie w Gazecie Portowej.

Śniadania: Śniadania podawane są w formie  bufetu w wyżej wymienionej restauracji samoobsługowej, do dyspozycji macie również automaty na napoje. Możecie również zażyczyć sobie dostarczenie śniadania bezpośrednio do kabiny (za darmo lub za opłatą, w zależności od typu kabiny).

Obiady i kolacje: podawane są w restauracji głównej, bądź w restauracji samoobsługowej, wedle Waszego uznania. Restauracja samoobsługowa nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Kolacja w restauracji głównej podzielona jest na dwa okresy czasowe, w związku z ograniczoną ilością miejsc. Czas swojej kolacji możecie ustalić podczas rezerwowania swojej kabiny, w przypadku jeśli wybralibyście wyższą kategorię kabiny. Jeśli nie mieliście szansy wyboru swojego czasu kolacji i znajdujecie się na tzw. waiting liste, czas kolacji zostanie Wam przydzielony przez linię żeglugową razem z numerem waszego stołu.

Restauracje tematyczne:Oprócz restauracji głównej oraz restauracji samoobsługowej na pokładzie zawsze znajdują się restauracje tematyczne, oferta tych restauracji nie znajduje się w cenie rejsu, wymagana jest również wcześniejsza rezerwacja. Menu tych restauracji bardzo często przygotowywane jest przez najsłynniejszych i najlepszych mistrzów kuchni. W większości przypadkó linie żeglugowe oferują atrakcyjne pakiety do tematycznych restauracji, dowiecie się o nich na recepcji, albo w specjalnych punktach informacyjnych.

Alergia na produkty: Dla tych którzy mają nietolerancję różnych produktów, albo są na specjalnej diecie (bezglutenowej, wegetariańskiej), dostępne jest specjalne menu na życzenie, szeroki wybór produktów bezglutenowych i bezlaktozowych. Zawsze jednak dbajcie o to, co jecie na statku.

Napoje: za wszystkie napoje, które nie znajdują się w cenie rejsu płaci się za pośrednictwem Cruise Card, napoje wliczane są na Wasz osobisty rachunek otwarty na potrzeby rejsu. Na tym rachunku pod koniec rejsu znajdziecie  wliczone również opłaty serwisowe dla personelu, który obsługiwał Was podczas całego rejsu, dlatego też podczas rejsu nie trzeba zastanawiać się nad napiwkami dla pracowników statku. Każda linia żeglugowa oferuje szeroki wybór z pakietu napojów, które można zakupić również przed rejsem, ale również podczas rejsu. Istnieje wiele rodzajów pakietów z napojami– dostępne są pakiety jednego rodzaju napojów takich jak np. woda, kawa, wino lub piwo, bądź też atrakcyjne  pakiety all inclusive , w których znajdziecie napoje, które będziecie konsumować podczas rejsu  (należy jednak pamiętać o tym, że również w przypadku tego pakietu napojów znajdą się konkretne rodzaje napojów, które nie są w cenie. Statki mają bardzo często przygotowane „AI menu napojów“ ewentualnie dokładne opisy znajdziecie na stronie konkretnej linii żeglugowej ). Jeśli zakupiliście pakiety napojów, zostanie to zarejestrowanie na Waszej  Cruise Card.  

Sklepy duty free: na statku znajdują się bezcłowe sklepy duty free, które oferują przeróżny asortyment-  perfumerie, biżuterię i zegarki, okulary, torebki, kosmetyki, produkty tytoniowe oraz pamiątki z wakacji. Płatność w tych sklepach przebiega za pośrednictwem karty płatniczej Cruise Card , wszystkie pozycje zostaną zapisane na rachunek pod koniec rejsu. Dla zainteresowanych do dyspozycji jest również kącik fotograficzny.  

Wycieczki: na pokładzie będziecie mieć możliwość wyboru z szerokiej oferty wycieczek fakultatywnych, które oferuje linia żeglugowa. Wycieczki opłacane są na podstawie cennika, który znajdziecie bezpośrednio na pokładzie rejsu. Możecie liczyć na więcej typów wycieczek – kompletne oprowadzanie po mieście, zwiedzanie historycznych pamiątek i monumentów, degustacje miejscowej kuchni, wycieczki statkiem z nurkowaniem, wycieczki na łono natury i inne. Podczas wyboru wycieczek należy wziąć pod uwagę wysiłek, który trzeba włożyć w daną wycieczkę. Podstawowe informacje o wycieczkach znajdziecie w Gazecie Portowej,  informacje uzyskacie również w specjalnym punkcie, w którym personel statku z radością odpowie na Wasze pytania.    Wycieczki oferowane na pokładzie statku nie są obowiązkowe i każdy gość statku  może sam decydować o tym, jak spędza czas wolny. W portach zawsze znajdują się taksówki,  lub  shutlle busy które za odpowiednią opłatą zabiorą Was na wybrane miejsce , w zależności od miasta możecie korzystać również z komunikacji miejskiej.

Program na statku: Na pokładzie statku wycieczkowego czeka na Was wiele atrakcji, które umożliwią rozkoszowanie się wycieczką do maksimum. Dla dzieci przygotowane są specjalne centra i  szeroki wybór atrakcji. Podczas gdy dzieci będą się bawić, rodzice mogą cieszyć się relaksem.  Centrum Fitness oferuje szeroki wybór kursów i ćwiczeń  -pilates, joga, spinning, aquagimnastyka i wiele innych. Podobnie areał Spa oferuje wiele różnych zabiegów kosmetycznych, fryzjera, salony piękności, masaże dla dorosłych i dzieci. Wszystkie usługi  areału Spa są płatne.  Podczas wieczoru będziecie mieć do wyboru wiele atrakcyjnych programów– przedstawienia w teatrze (musicale, przedstawienia akrobatyczne i inne), dyskoteka, kino, kasyno, występy muzyczne w klubach.

Opłata serwisowa: Opłata serwisowa, lub napiwek to opłata, którą linia żeglugowa nalicza za usługi świadczone przez personel statku, do których należą między innymi kelnerzy i  pokojówki. Dlatego nie trzeba już zostawiać personelowi napiwku w formie gotówki w momencie korzystania z usługi. Opłata nalicza się na podstawie ilości nocy spędzonych na pokładzie statku i wliczana jest do rachunku końcowego, który dostaniecie pod koniec rejsu. Może różnić się w zależności od linii żeglugowej, celu podróży i kategorii kabiny, w większości wypadków waha się od 9 do 13 euro na osobę za noc. Opłata ta służy przede wszystkim zachowaniu najwyższego standardu usług oferowanych  na pokładzie statku.

Sejf: w każdej kabinie znajduje się bezpieczny sejf,  w którym możecie trzymać wszystkie drogocenne rzeczy. Ostrzegamy, że linia żeglugowa nie odpowiada za utratę lub  kradzież cennych przedmiotów osobistych oraz gotówki odłożonej w kabinie, w bagażu lub rzeczach pozostawionych bez opieki.

Palenie na statku: Palenie na pokładzie statku jest dozwolone na wyznaczonych miejscach, w większości przypadków w miejscach, w których zakłada się większy przepływ powietrza. Na podstawie międzynarodowego standardu,  miejsc do palenia jest mniej niż miejsc dla niepalących.  Istnieje zakaz palenia w pomieszczeniach, w których sprzedaje się jedzenie, w przestrzeniach związanych ze służbą zdrowia, w pomieszczeniach przeznaczonych dla dzieci, na korytarzach,  w halach z windą, w miejscach, w których pasażerowie mają szkolenie ewakuacyjne, podczas schodzenia i wchodzenia na statek między wycieczkami, w toaletach publicznych i barach, które znajdują się blisko miejsc w których sprzedaje się jedzenie. Panuje absolutny zakaz palenia w kabinach i na balkonach kabin, w związku z niebezpieczeństwem pożaru.

Napięcie elektryczne na statku: Każda kabina na statku posiada sieć elektryczną o napięciu  10V/220V. Na pokładzie statku nie można używać urządzeń, które produkują ciepło– czajników elektrycznych, podgrzewaczy do mleka dla dzieci, elektrycznych termorforów do łóżka itd. W przypadku, jeśli chcecie pożyczyć adapter, prosimy o kontakt z recepcją.

Specjalne pakiety: Wszystkie linie żeglugowe oferują pakiety, które są idealne na specjalne świętowanie, lub jako prezent, którym chcecie komuś poprawić humor. Można zamówić torty urodzinowe lub inne torty, kwiaty, koszyk ze świeżymi kwiatami, butelkę szampana lub innego dobrego wina, talerze z drobnymi przekąskami, ewentualnie pakiety prezentowe. Odpowiednio wcześniej można zamówić również pakiety  wellness   – masaże, manicure lub pedicure, zajęcia z tańca lub  fitnessu, zabiegi kosmetyczne. Aby uzyskać dodatkowe informacje, śmiało skontaktujcie się z nami, z chęcią udzielimy Wam informacji dotyczących specjalnych pakietów.

Pracownia na statku: istnieje możliwość skorzystania z usług pracowni na statku– usługi prania, prasowania.  Opłata naliczana jest według cennika, który znajdziecie w swojej kabinie, lub o którym dowiecie się więcej na recepcjii.PODCZAS SCHODZENIA Z POKŁADU

Rachunek: podczas ostatniego wieczoru znajdziecie w kabinie wypis z Waszego okrętowego rachunku. Istnieje więcej możliwości,  w jaki sposób możecie dokonać zapłaty. Jeśli na początku rejsu wybraliście możliwość płacenia kartą kredytową, suma będzie automatycznie ściągnięta z waszego rachunku i wystarczy, jeśli skontrolujecie, czy wszystkie pozycje na wypisie się zgadzają. W przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń i reklamacji należy kontaktować się z recepcją. Jeśli na początku rejsu wybraliście inną możliwość, jak płatność kartą kredytową, na rachunku znajdują się wszystkie możliwości płatności.  

Czas opuszczenia statku: Podczas opuszczania statku należy liczyć się z tym, że nie nastąpi to zaraz po tym, jak statek przycumuje w porcie, ale że potrwa to przynajmniej godzinę lub dwie. Pierwszeństwo w opuszczaniu statku posiadają ci, którzy posiadają kabiny wyższej kategorii, ponieważ mają w cenie pierwszeństwo podczas wsiadania i wysiadania ze statku. Opuszczanie statku odbywa się w grupach, wszystkie informacje znajdziecie w Gazecie Portowej, która zostanie Wam dostarczona wieczorem przed opuszczeniem pokładu.

Bagaż przed opuszczeniem statku: podczas ostatniej nocy należy cały bagaż ponownie oznaczyć etykietami, które zostaną dostarczone do kabiny bezpośrednio z ostatnim wydaniem gazety pokładowej. Przygotowany w ten sposób bagaż należy wystawić przed drzwi kabiny, skąd podczas nocy przyjdzie go zabrać personel statku i zniesie go do ustalonego miejsca znajdującego się w terminalu statku. Tam możecie odebrać go zaraz  po tym, jak wysiądziecie ze statku. Opuszczanie statku odbywa się w grupach, należy wykonywać wszysztkie polecenia linii żeglugowej. Oczywiście sami możecie znieść bagaż, również rano po odejściu. Jeśli jednak będziecie chcieli, aby to personel statku zniósł twój bagaż, dobrze jest zapakować część najpotrzebniejszych rzeczy do bagażu podręcznego, może Wam się to przydać podczas opuszczania statku.

Recenzje po powrocie do domu: Wasze doświadczenia, rezenzje i uwagi dotyczące polepszenia naszych usług są bardzo cenne. Będziemy wdzięczni za jakąkolwiek informację zwrotną po Waszym powrocie z wakacji do domu.  NAJCENNIEJSZE RADY NA KONIEC

Prosimy, nie zapomnijcie, że każdy rejs podlega wyłącznie zasadom danej linii żeglugowej.  Jeśli podczas rejsu macie jakiekolwiek uwagi, prosimy o natychmiastowy kontakt z recepcją statku. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, śmiało skontaktujcie się  z naszym zespołem. Ale przede wszystkim odpocznij i ciesz się swoim rejsem!  

Życzymy niezapomnianych przeżyć podczas rejsu i zostajemy do Twojej dyspozycji,
Zespół rejsujznami.com
+48 221 611 462 | info@rejsujznami.com

Dziękujemy za Twoje zaufanie! Jeśli byłeś zadowolony z naszych usług, prosimy, podziel się tym z innymi!